برنامه ورزشی عجیب مارک والبرگ

مارک والبرگ، بازیگر فیلم‌های ماجراجویانه پرده از رژیم غذایی و برنامه ورزشی سخت‌ خود برداشت. برنامه‌ای که او را وا می‌دارد بعد از نیمه‌شب از خواب بیدار شود تا وزنه بزند.

جزئیات حیرت‌انگیز برنامه ورزشی «مارک والبرگ»

به گزارش یورفان:این ستاره ۴۷ ساله فیلم‌های اکشن، در شبکه اینستاگرام به سوالات هوادارانش درباره راز اندام ورزیده‌اش جواب داده است. او معمولا ساعت ۲:۳۰ صبح از خواب بیدار می‌شود و بعد از بیدار شدن، نیم ساعت مناجات می‌کند. بعد از صرف صبحانه در ساعت ۳:۱۵ صبح، 90 دقیقه ورزش می‌کند.

سپس غذا می‎خورد و بعد به ترتیب دوش می‌گیرد، گلف بازی می‌کند، دوباره غذا می‌خورد و در حوض هوای سرد (cryotherapy) به بازسازی ماهیچه‌هایش می‌پردازد و پس از ورزش، دوش و غذای مجدد، مدتی را با خانواده‌اش وقت می‌گذراند و در آخر، طبق برنامه معمولا ساعت ۷:۳۰ شب می‌خوابد.

کرایوتراپی (cryotherapy) نوعی روش درمان ماهیچه‌ها از فشار و درد تمرین‌های سنگین است که با استقبال ورزشکاران روبه رو شده است. این روش درمانی قرار گرفتن در محفظه‌ای است که با استفاده از نیتروژن مایع، دمای هوا به منهای ۱۰۰ می‌رسد.

او از غذاهایی که به صورت روزانه می‌خورد هم گفته است: «ساعت ۵:۳۰ صبح، صبحانه شامل فرنی جو همراه با میوه و کره بادام‌زمینی است. کمی بعد پودر پروتئین همراه با سه برگر بوقلمون و پنج تکه از سیب‌زمینی شیرین. ساعت هشت صبح من حدود 10 کوفته قلقلی بوقلمون می‌خورم.

ساعت ۱۰:۳۰ صبح سالاد مرغ در برنامه است، به همراه تخم‌مرغ، زیتون، آووکادو، خیار، گوجه و کاهو. ساعت یک ظهر، استیک گوشت قرمز با فلفل سبز. ساعت ۳:۳۰ استیک مرغ با کلم چینی. ساعت ۵:۳۰ تا ۶:۰۰ عصر هم یک وعده استیک ماهی به همراه سیب‌زمینی، کلم و سبزیجات. در تمام طول روز هم مقدار قابل توجهی آب آشامیدنی به سازی‌شده می‌نوشم. همین!»
این رژیم سخت از یک سال پیش و بعد از این که نقش اصلی فیلم «مایل ۲۲» را برعهده گرفت، شروع شد.

والبرگ چالشی ۴۷ روزه را برای بازی در تازه‌ترین فیلم اش پشت سر گذاشت. او حتی در تعطیلات خانوادگی و شرایط سفر هم تمرینات را ترک نکرد. ماه پیش در شبکه اینستاگرام ویدئویی منتشر کرد و از کارکنان باشگاه بدن سازی نزدیک محل اقامتش در منهتن به این دلیل که صبح خیلی زود در را برای تمرینات او باز می‌کردند، تشکر کرد.

مارک والبرگ و همسرش ری دورهام، چهار فرزند دارند. او می‌گوید که این رژیم غذایی باعث شده وقت بیشتری را با خانواده‌اش سپری کند: «بیشتر وقت‌ها قبل از آن که خانواده‌ام بیدار شوند، من تمریناتم را انجام داده‌ام. من معمولاً بیدار می‌شوم، ورزش می‌کنم و کارهایم را پیگیری می‌کنم. گلف بازی می‌کنم تا این که بچه‌ها بیدار می‌شوند و همسرم هنوز خواب است. این برنامه جواب می‌دهد. در واقع یکی از مهم ترین مزایای صبح زود بیدار شدن همین است.»

البته مزایای دیگرش هم درآمد زیاد اوست. مارک والبرگ گران‌قیمت‌ترین هنرپیشه هالیوود در سال ۲۰۱۷ بود و هنوز هم او بیشترین تقاضا را برای بازی در نقش اصلی فیلم‌های اکشن دریافت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.