عجیب ترین و متفاوت ترین نان‌های دنیا + عکس ها

عجیب ترین و متفاوت ترین نان‌های دنیا

عجیب و غریب‌ترین نان‌های دنیا! +تصاویر
به گزارش یورفان : بسیاری از افراد بیش از این که به افزودنی‌ها‌ی نان اهمیت دهند به این اهمیت می‌دهند که کیفیت و ماندگاری نان خوب باشد. در کشور ما هم تنوع نان‌های متداول زیاد نیست و افزودنی‌هایی هم که استفاده می‌شوند محدود هستند اما در برخی کشورها با توجه به فرهنگ و مواد اولیه موجود، تا ده‌ها نوع نان مختلف پخت می‌شود. شاید فکر کنید تفاوت در انواع نان در حد قابل اهمیتی نباشد، اما در انتهای این مطلب نظرتان تغییر خواهد کرد چون با ۱۰ نوع نان عجیب و طرز تهیه‌ی آنها آشنا خواهید شد. بعضی از این نان ها خود به تنهایی می‌توانند یک وعده غذایی محسوب شوند.

۱. نان زیتون

پختن نان زیتون نیاز به مهارت یا دستور خاصی ندارد. به جز خمیر نان که باید به خوبی آماده شده باشد، نیاز به زیتون، گوشت بیکن و پنیر خواهید داشت. مواد افزودنی را ریز کنید و با خمیر خود به خوبی مخلوط کنید. قالب خود را به کره آغشته کنید و خمیر خود را در فر بگذارید تا یک ساعت بعد، نان زیتون شما آماده باشد. نان زیتون یک میان وعده‌ی خوشمزه است.

 

 

 

عجیب ترین نان های دنیا

۲. نان رزماری و آووکادو مخصوص گیاه‌خواران

این نان محبوب گیاه‌خوارانی است که به دنبال مزه‌های جدید هستند. نان رزماری بسیار نرم است و معمولاً همراه با سوپ سرو می‌شود. مزه‌ی آن شاید برای بعضی افراد نامطلوب و غیر معمول باشد. انواع مختلفی از این نان وجود دارد اما رزماری عضو ثابت آن است.

عجیب ترین نان های دنیا

۳. نان سفید سنتی ایرلندی

در این نان سنتی از کره، نمک و جوش شیرین استفاده می‌شود. در ایرلند این نان متداول است و حتی مهاجران ایرلندی در سایر کشورها هم، دستور پخت این نان را به کشورهای دیگر منتقل کرده‌اند. با این که این نان طرز تهیه خاصی ندارد اما مزه‌ی متفاوتی دارد.

عجیب ترین نان های دنیا

۴. نان گوجه‌ای

نانی قرمز رنگ که شاید در ابتدا فکر کنید خوشمزه نیست اما بعد از خوردن آن، متوجه می‌شوید مزه‌ای شبیه به پیتزا دارد. مزه‌ی خوشمزه‌ی نان گوجه‌ای را می‌توان با انواع غذاهای گوشتی ترکیب کرد و لذت برد.

عجیب ترین نان های دنیا

۵. نان استیک هاوس

اگر قبل از این برای خودن استیک به یک استیک هاوس رفته باشید می‌دانید که قبل از غذای اصلی برای شما یک نان مخصوص استیک هاوس همراه کره می‌آورند. این نان رنگی تیره دارد که به خاطر قهوه است و به آن مواد دیگری مثل شکر قهوه‌ای و برخی اوقات کاکائو هم اضافه می‌کنند.

عجیب ترین نان های دنیا

۶. نان ردولوت

این نان با عنوان کیک ردولوت هم شناخته می‌شود. در نان ردولوت از موز له شده برای تهیه خمیر استفاده می‌شود و رنگ قرمز هم به خاطر چغندر است که الان بیشتر از رنگ‌های خوراکی به جای چغندر قرمز یا همان لبو استفاده می‌شود. ردولوت یکی از زیباترین نان‌ها در دنیا است و مزه‌ی آن هم بی‌نظیر است.

عجیب ترین نان های دنیا

۷. نان کدو با ترکیبی از نارگیل و شکلات

شاید درباره کیک‌های کدو حلوایی شنیده باشید اما این نان چیزی فراتر از کیک است. در این نان از نارگیل برای تزئین استفاده می‌شود و ترکیب کمی شکلات با کدو و خمیر باعث ایجاد مزه‌ای شیرین و خاص در آن می‌شود.

عجیب ترین نان های دنیا

۸. نان عسلی

نان عسلی در کافه‌های اروپایی و آمریکایی متداول است. هرچه عسل آن بیشتر باشد، مزه‌ی آن هم شیرین‌تر خواهد بود.

عجیب ترین نان های دنیا

۹. نان کره بادام زمینی

شاید شما هم عادت دارید تا کره بادام زمینی را روی نان تست بمالید و برای صبحانه میل کنید اما این نان خودش کره بادام زمینی دارد. در تهیه آن از شیره درخت افرا هم استفاده می‌شود که بسیار مقوی است.

عجیب ترین نان های دنیا

۱۰. نان پنیر شکلاتی

در خمیر این نان مقدار زیادی شکلات استفاده می‌شود و یک لایه پنیر هم در وسط آن می‌گذارند که ترکیبش مزه‌ی کم نظیری می‌سازد.

عجیب ترین نان های دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.