واقعیت‌های عجیب و باورنکردنی درباره رهبر کره شمالی

به گزارش یورفان : کره شمالی رازآلودترین و منزوی‌ترین کشور دنیا به شمار می‌آید. مرز ۱۶۰ مایلی این کشور با کره جنوبی را بسیاری خطرناک‌ترین منطقه جهان می‌دانند و این در حالی است که ارتش این کشور به سلاح هسته‌ای دسترسی دارد. علیرغم این واقعیت‌های ترسناک، جمهوری دموکراتیک خلق کره رهبری دارد که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست است. کیم جونگ اون در دسامبر ۲۰۱۱ جانشین پدرش، کیم جونگ ایل، شد و از آن زمان تاکنون بر این کشور حکمرانی می‌کند. در فرهنگ عامه مردم جهان، کیم جونگ ایل به عنوان یک حکمران ظالم و خونخوار به تصویر کشیده شده و در دو فیلم ساخته شده در ایالات متحده به سنگدل بودن و ظلم‌های این دو به طور مستقیم اشاره شده و هر دو مورد با واکنش تند مقامات کره شمالی روبرو شده است.

واقعیت‌های باورنکردنی و عجیب در مورد رهبر کره شمالی

آیا دلیل واکنش مقامات کره شمالی به این موضوع این بوده که این فیلم‌ها کاملاً به هدف زده و واقعیاتی که در این کشور رخ می‌دهد را به تصویر کشیده اند. تاکنون بار‌ها و بار‌ها در این رسانه و رسانه‌های دیگر در مورد رهبر جنجالی کنونی این کشور صحبت شده است، اما آیا تابحال از خود پرسیده اید که کیم جونگ اون چگونه شخصیتی دارد؟ کجا درس خوانده است؟ غذای مورد علاقه او چیست؟ کدام یک از نزدیکانش را اعدام کرده و با چه دلایلی؟ ما هم این سوالات را پرسیده و در ادامه به مواردی از سوالات اینچنینی اشاره خواهیم کرد و پاسخ‌هایی کامل در مورد هر کدام از آن‌ها ارایه خواهیم داد.

۱۱- ورزش مورد علاقه او بسکتبال است
بسکتبال ورزش مورد علاقه رهبر کره شمالی و مایکل جوردن بازیکن محبوب اوست. یکی از همکلاسی‌های سابق او ادعا کرده کیم جونگ اون چنان به مایکل جوردن علاقه داشته که سعی کرده تصویر او را با جزییات و دقت بسیاری بکشد.

۱۰- دنیس رودمن بهترین دوست کیم جونگ اون است
مایکل جوردن تنها بازیکن بسکتبالی نیست که کیم جونگ اون به او علاقه دارد، زیرا یکی از ستارگان سابق ان بی‌ای به نام دنیس رودمن بهترین دوست او به شمار می‌آید. رودمن در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برای دیدار با کیم جونگ اون به پیونگ یانگ سفر کرد و به خاطر هدایای لوکس و میلیون دلاری که برای دوست خود برده بود به شدت توسط اداره خزانه داری ایالات متحده مورد بازجویی قرار گرفت. دنیس رودمن، جزیره خصوصی رهبر جوان کره شمالی را شبیه هاوایی یا ایبیزا دانسته، با این تفاوت که تنها خود وی در آن زندگی می‌کند. وی همچنین گفته که کیم جونگ اون بهترین پدر برای دخترش کیم جو آئه است. با این وجود، بسیاری دوست بودن کیم و رودمن را اتفاقی نادر در دنیا می‌دانند.

۹- روز تولد او در کره شمالی تعطیلی رسمی ملی محسوب می‌شود
در مورد سال تولد کیم جونگ اون اختلافات بسیار است، اما روز هشتم ژانویه هر سال در کره شمالی به خاطر روز تولد رهبر جوان کشور تعطیل رسمی محسوب می‌شود. دنیس رودمن در طول دومین سفر خود به کره شمالی در سال ۲۰۱۴، به افتخار جشن تولد رهبر کره شمالی موسیقی مخصوص جشن تولد برای او اجرا کرده و شخصاً تولدش را با سخنانی آهنگین به وی تبریک گفت.

۸- او تنها ژنرال جهان بدون تجربه نظامی است
بسیار ترسناک است که کشوری با بیش از ۱٫۱۹۰٫۰۰۰ نیروی نظامی فعال و ۶۰۰٫۰۰۰ سرباز رزرو و نزدیک به ۶ میلیون شبه نظامی و همچنین دسترسی داشتن به سلاح‌های هسته‌ای هم رهبر کشور است و هم درجه ژنرالی دارد هر چند از لحاظ دانش و تجربه نظامی کوچکترین شرایط یک افسر بلند مرتبه در حد ژنرال را ندارد. با این وجود مقام «daejing» چهار ستاره که به معنای ژنرال چهار ستاره است را در سپتامبر ۲۰۱۰ و پیش از آنکه در دسامبر ۲۰۱۱ کنترل کامل ارتش و سپس مارشال ارتش در جولای ۲۰۱۲ را بدست آورد به وی اعطا شد.

۷- یک پیام ۵۵۰ متری در مدح کیم جونگ اون روی یک تپه حکاکی شده است
«زنده باد ژنرال، خورشید درخشان!» این ترجمه پیام طولانی و بزرگی است که در مدح کره شمالی روی یک تپه حکاکی شده است. این پیام ۱۵ حرفی با طول ۵۵۰ متر از ۵ زمین فوتبال بزرگ‌تر بوده و در سال ۲۰۱۲ و تنها یک سال پس از انتخاب شدن او به مقام رهبری کشور کره شمالی در این مکان حکاکی شد. همچنین یک علامت بزرگ دیگر در ساحل رودخانه یول وجود دارد که روی آن چنین نوشته شده است: «زندان باد ژنرال کیم جونگ ایل، خورشید قرن بیست و یکم».

۶- کیم جونگ اون جایگاه پایین تری نسبت به پدربزرگ خود دارد
کیم جونگ اون رهبر عالی کره شمالی است، اما پدرش کیم جونگ ایل بعد از مرگش به مقام «دبیر کل ابدی» کره شمالی شناخته می‌شود. با این وجود و در کمال ناباوری، کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی، «رییس جمهور ابدی» کشور نامیده می‌شود. کیم ایل سونگ بین سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۹۴ بر کره شمالی حکومت می‌کرد، اما به دلیل قانون طبیعی و عجیب و غریبی که در قانون اساسی این کشور لحاظ شده، کیم جونگ اون مقامی پایین‌تر از پدربزرگ خود که سال‌ها پیش مرده دارد.

۵- قرار بود برادر ناتنی کیم جونگ اون رهبر آتی کره شمالی باشد
برادر ناتنی و بزرگتر کیم جونگ اون به عنوان جانشین کیم جونگ ایل انتخاب شده بود و مردم کشور و جهان از این موضوع کاملاً مطلع بودند، اما اتفاقات عجیبی رخ داد که باعث شد وی مورد بی مهری پدرش قرار گرفته و جانشینی پدرش را از دست بدهد. کیم جونگ نام چنان علاقه‌ای به کارتون داشت که در سال ۲۰۰۱ تلاش کرد با پاسپورت تقلبی و برای دیدن دیزنی لند توکیو وارد کشور ژاپن شود. این علاقه شدید به دیزنی لند باعث شد که کیم جونگ نام مورد قهر پدرش قرار بگیرد و در اواخر سال ۲۰۱۰ و در اتفاقی غیرمنتظره، کیم جونگ ایل به عنوان جانشین پدر انتخاب شد و لقب «جانشین بزرگ» کره شمالی را بدست آورد. کیم جونگ نام در فوریه ۲۰۱۷ در یک حمله شیمیایی که دستور آن توسط رهبر کره شمالی صادر شده بود به قتل رسید.

۴- کیم جونگ اون برای شبیه شدن بیشتر به پدربزرگش جراحی پلاستیک انجام داده است
ظاهراً به دلیل شایعات و تشکیک‌هایی که در مورد نحوه جانشینی کیم جونگ اون و قانونی بودن این موضوع وجود داشته است، رهبر جوان کره شمالی تصمیم می‌گیرد با انجام جراحی پلاستیک در سال‌های اولیه دهه ۲۰۰۰ خود را بیشتر شبیه پدربزرگش کیم سونگ ایل کند. وی همچنین قصد داشته با این جراحی ظاهری «پدرانه تر» به خود بدهد تا مردم کشور کره شمالی بیشتر به فرامین او توجه کنند.

۳– عمه ۷۱ ساله اش در مورد سیاست خارجی به او مشاوره می‌دهد
کره شمالی نه تنها تحت رهبری شخصی با سی و چند سال سن اداره می‌شود و هیچ تجربه نظامی ندارد بلکه به نظر می‌رسد که سیاست خارجی این کشور منزوی نیز توسط عمه کیم جونگ اون مدیریت می‌شود. کیم کیونگ هوی ظاهراً مورد اعتمادترین شخص در حلقه نزدیک به رهبر که شمالی است. وی چنان به عمه خود اطمینان دارد که به او اجازه داده به جای او با دیپلمات‌های چینی ملاقات کند. ظاهراً اداره حکومت در کره شمالی یک کسب و کار خانوادگی است!

۲- در کره شمالی تاریخ سال ۱۰۷ را نشان می‌دهد
تاریخ کره شمالی نیز مانند دیگر چیز‌های آن منحصر به فرد و عجیب و غریب است و به جای تقویم میلادی از تقویم موسوم به «جوچی» (Juche) استفاده می‌شود. این تقویم که در سال ۱۹۹۷ معرفی شد هر سال با روز تولد کیم ایل سونگ در ۱۵ آوریل آغاز می‌شود. بدین ترتیب اگر چه امسال سال ۲۰۱۸ است، اما تاریخ در کره شمالی سال ۱۰۷ را نشان می‌دهد.

۱- هیچ تصویر رسمی از او پیش از انتخاب شدن به عنوان جانشین رهبری کره شمالی وجود ندارد
وجود کیم جونگ اون تا زمانی که در اواخر دهه ۲۰۱۰ به عنوان جانشین پدرش انتخاب شد کاملاً مخفی مانده بود و کسی او را نمی‌شناخت. وجود او چنان مخفی نگه داشته می‌شد که حتی یک عکس رسمی وجود نداشت تا این که نام او به عنوان جانشین رهبر کره شمالی اعلام شده و سپس برای اولین بار، مردم جهان و کره شمالی با رهبر آینده خود آشنا شدند. تصویری سیاه و سفید از او در سنین نوجوانی وجود دارد، اما این تنها تصویر رسمی است که تا زمان انتخاب شدن به عنوان رهبر جدید کره شمالی از وی وجود دارد.

منبع : روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.